Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

16.09.2007 21:46

Mark: jasne klasicke Sa58 je automat a tedy A-cko, ale stejne tak Sa58 puvodem z armady predelane na SEMIAUTO je takteze stale kategorie A - a to je to co nechapu. Proste z Sa58 ktera jednou jiz byla prevzata armadou dle zkusebny neni zadna moznost jak z ni udelat B-cko... A to je to co nechapu ve vztahu k tem CZ52...

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

16.09.2007 22:41

QNX píše:ale pokud by to možné bylo, jistě by se pár zájemců o střelbu z takového monstra našlo :-)


To bezpochyby! :-) :-) :-)

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

17.09.2007 11:01

A rovnou by se to mohlo udělat jako podvěsná jednoranná puška ráže 40mm pod SA vz. 58 :-)

Uživatelský avatar
Iha
 
Příspěvky: 1466
Registrován: 24.09.2006 23:58
Bydliště: Prerov

17.09.2007 13:16

Mozna by to mohlo byt i Ccko. Ale porad mi unika jak chces prebijet 40mm, to budes potrebovat matrice a lis jak kr.v. .

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

17.09.2007 14:48

Iha: Zatím jsem o tom nějak moc neuvažoval, ale neměl by to být problém. Například náboj "M781 practice" by přebíjet mohl jít velice snadno, doslova na koleně bez jakéhokoliv lisu a matric. Nábojnici to má plastovou a ted pozor :-) Jako hnací nápln se zápalkou tam slouží slepá ".38 CAL CASE"
Obrázek
Jediné co by bylo potřeby by byla střela. Předpokládám, že nejlépe by vyhovovala odlévaná z nějaké dvousložkové pryskyřice s vhodným plnivem (podle požadované váhy). Přebíjení by tedy spočívalo v tom, že rukou bys z jedné strany natlačil slepý náboj a z druhé strany střelu. Jeden přebíjený náboj by tak mohl stát cca 10kč, když nepočítám práci. Pro vystřelení 140-150g projektilu na vzdálenost 150-200m je potřeba 9 grainů prachu Bullseye nebo Winchester 231, pro větší vzdálenosti 14 grainů Accurate #5.
Na prach to teda moc náročný nebude :-) 100ks nábojnic se dá sehnat za 15 dolarů, což je taky pohoda.

pavelhorak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 24.01.2007 11:02
Bydliště: Praha

21.09.2007 11:14

:roll: ja se snad utluču smíchy. Nejlepší je zeptat se přímo tvůrců zbraní. Třeba PICRA.
PS: Jeden můj kamarád když mu bylo 10 chtěl koupit hodně moc raketových motorků S1 a letět do vesmíru. Když mu pomůžu se stavbou dřevěného trupu, tak prej mě vezme taky ... on si tak jaksi neuvědomoval co vše to obnáší (krom velké fantazie)


Reklama

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

21.09.2007 12:46

a pomohl jsi mu se stavbou? :lol:

Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

21.09.2007 15:32

Nějak si pořád nedovedu představit, kde by se s tím dalo střílet. Ale jako frajeřinka na krochnu by šlo dát určitě něco z tohohle :-)
http://airsoft.cz/shop/index.php?cPath=176_186_227

a střílet pak můžete tímto
http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=2092

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

21.09.2007 21:03

pavelhorak: ty jsi zase jenom další člověk, co plácá bez toho, aby sem hodil nějakej argument, nebo aspon užitečnej názor (lhostejno, jestli pro nebo proti). Pokud víš o nějakém důvodu, proč by to nešlo, tak sem s ním. Nevím, co je na tom k smíchu, trochu jsem na tohle téma bádal a např v USA jsou ty granátomety celkem běžné. Dokonce v ráži 37mm to ani není považováno za zbram a je to tedy volně prodejné. Přebíjení nábojů je tam také běžné, takže ani to není problém. V našich zákonech teké nevím o žádné překážce, takže proč by to nešlo? Netvrdím, že je to nutné, potřebné nebo nějak užitečné, ale potěšení ze střeby by to rozhodně dost lidem přineslo. Uvádíš firmu PICRA .......... řekl bych, že právě pan Ivo Picek je výborným příkladem toho, že i u nás se dá udělat zbran v nějaké nové ráži. BTW už i amatérská raketa dosáhla hranice kosmickéh prostoru (za kterou se považuje 100km) a v současné době běží další amatérský projekt který tohoto cíle chce dosáhnout s palivem z KNO3 a cukru ........ zatím samotná raketa bez posádky, ale taky jim spousta chytráků tvrdila, že to nemůžou dokázat.

Steiner: Střílelo by se s tím na střelnici, v čem je problém?
AS granátomety ............. vzhledově je to sice pěkné, ale je to úplně na ho.... na ostrou zbran je to vyloženě trapná záležitost. Použití v airsoftu je také pouze estetické, ale praktická užitečnost je i tady velice malá, je to jenom taková drahá, neohrabaná jednoranná brokovnice s krátkým dostřelem.

pavelhorak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 24.01.2007 11:02
Bydliště: Praha

24.09.2007 13:17

prostě granátomet je vojenská zakázaná zbraň, tečka šlus. Nedostaneš ho koupit ani na vyjímku, stejně jak protitankové dělo, nebo raketu země-vzduch. Což samozřejmě neplatí v Americe (tam můžeš vlastnit dle státu kde co, i protitankový kanon s průbojnou střelou, nebo možná v jiné galaxii.
Pokud to budeš bastlit doma na koleně bez licence na výrobu a vývoj zbraní, nejspíš Tě zkušebna rovnou i nahlásí. zbraň - nedovolené ozbrojování a za výrobu neschváleného výrobního provedení náboje - to samé+populární veřejné ohrožení.Povozí se po tobě ještě Báňský úřad a završí pokutou. To nejsou volné živnosti. Pokud nemáš v této oblasti ani zbla právní povědomí, tak se nediv, že u ostatních vzbuzuješ úsměv. A prosím, nemysli si, že když to budeš vyrábět jen pro vlastní potřebu, tak je to beztrestné trestné.
PS: Podle Tvých nezkažených ideálů a elánu Tě typuji na věk mezi 18-23 lety. Věk velkých plánů a malých zkušeností. Mýlím se?

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

24.09.2007 21:02

pavelhorak: a co číst ...... umíš? Kdybys to uměl, tak by sis tu mohl přečíst, že i přes název tématu "40 mm granátomet" jsem tu nastínil otázku možnosti vlastnictví a následně i z střelby z civilní jednoranné pušky velké ráže. Tedy ze zbraně, která by i normálnímu střelci umožnila zážitek střelby z ruční palné zbraně takto velké ráže (třeba i podobného vzhledu jako má vojenský granátomet). Taková zbran by v žádném případě nebyla vojenská a zatím jsem nenašel ani jeden argument pro to, aby to byla zbran kat. "A". V USA není 40 mm granátomet také volně prodejný (je na to potřeba zvláštní povolení), ale už třeba 37mm "launcher" je volně prodejný. Otázku domácího bastlení tu vůbec nehodlám řešit, to je samozřejmě naprosto nepřípustné. Já jsem zde nastínil možnost nechat si tuto velkorážovou jednorannou palnou zbraň udělat u puškaře (s platnou koncesí a licencí) Báňský úřad s tím nemá společného už vůbec nic, nechápu, proč ho sem taháš (střelbu granátů jsem zavrhl hned na první stránce, takže výbušniny tu neřešíme). Jinak musím konstatovat, že vedle tvého špatného příspěvku je špatný i tvůj odhad. Je mi přes 30 let a nějaké minimální znalosti z oblasti zákonů týkajících se zbraní mám. Mám dokonce i výuční list z oboru puškař a řekl bych , že mé znalosti z oboru konstrukce zbraní a balistiky jsou také nadprůměrné.
Nejde o žádné velké plány, pouze jsem tu otázku nadhodil k teoretické debatě. V případě, že na teoretické rovině a následně po konzultaci s CUZZS zjistím, že je to realizovatelné, tak nevidím nic velkého na tom, zadat někomu výrobu. Na to ani žádné znalosti a dovednosti potřeba nejsou. Já sám takovou zbran třeba ani nikdy vlastnit nebudu, ale možná toto téma nadchne někoho jiného a já si z toho za odměnu jenom párkrát vystřelím, asi by mi to k uspokojení zvědavosti i stačilo :-)

pavelhorak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 24.01.2007 11:02
Bydliště: Praha

25.09.2007 8:03

V pořádku, nechci Tě urážet, ale číst umím :wink: Báňský úřad jsem zmiňoval vzhledem k střelivině použité v nestandart. náboji, kt. bys přebíjel dle neschválených techn. postupů ... (vyráběl bys náboj)citaci znáš určitě ze zákona.
Sorry, ale pak v tom nevidím žádný smysl. Vyvíjet něco co střílí "brambor"po takové balistické křivce jako granátomet bez dýmové, imitační či jiné efektové munice je dle mě minimálně neekonomické. Když už chceš mít pocit výstřelu z granátometu použij černý prach a princip předovky. Zážitek stejný a legalizace mnohem snažší a levnější. Ale to snad jako mistr puškař víš.
Doporučuji koupit flashball, popř. si střelit z krakena a uvidíš, že od další realizace upustíš. Prostě málo muziky za hodně peněz.
PS: pokud něco takového dotáhneš do konce a bude to legální, budu první kdo Ti poblahopřeje a objednám u tebe tuto zbraň. Pokud možno by se měla blížit vzhledem VOG 70, popř. jinému podvěsu pod 58. Jinak nemáš šanci na návrat vložených investic do vývoje a zkoušek

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

26.09.2007 0:14

pavelhorak: já bych tu střelbu bramborů po balistické křivce považoval za docela zábavnou. Dokonce by mi tam ani moc nechyběl ten terminální efekt. Černý prach se používá i u 37 ( 38 ) mm "launcherů", tomu bych se nebránil. Předovka je také použitelná, dokonce jsou takové i některé vojenské granátomety. Cena by nebyla u přebíjeného náboje nijak hrozná, to už jsem tady také psal bylo by to cenově srovnatelné se střelbou z kulovnice. Mistr puškař nejsem, jenom mám ten výuční list :-). Proč bys zrovna tuhle zbran objednával, když ti to připadá jako nesmysl? Kdybych si něco takového nechával stavět, tak to určitě nebude vypadat jako VG70, ten je hnusnej. Dal bych přednost vzhledu AG36, ale v trochu zmenšené podobě. Kratší hlaven a ráže 32-38mm. AG36 je totiž neuvěřitelně obrovská potvora :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

26.09.2007 9:28


QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

26.09.2007 21:31

Markony: Docela pěknej kousek, tak jsem ho vydražil :-) Jenom škoda, že to je v ráži 40x53 a ne v 40x46. Provedu "reverse engineering" a pak sem hodím nějaké info.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

27.09.2007 9:52

zkus poptat hlaveň na stránce http://www.volny.cz/zbrane-kuna/rozmery.html

sice není v uvedené tabulce, ale pokud dodáš cip rozměry, tak ti ji vyrobí i s komorovým výstružníkem

pak doděláš standartně ten zbytek a doneseš to na zkušebnu

nápad je to dostatečně praštěnej, ale zrealizovat se dá, takže proč ne

a jestli máš výuční list a licenci, tak to můžeš mít v komoře i když ti to označí jako A zbraň

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

27.09.2007 10:01

Polotovary hlavni jsou stale bez ZP ?

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

27.09.2007 10:14

polotovary hlavní a komorové výstružníky jsou bez ZP, je to stále jen materiál a nářadí

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

27.09.2007 11:58

Průzkum trhu ................. měl by někdo zájem o takovou velkou rouru? Jenom jestli to má cenu zjištovat na úřadech, nakreslit a poptat výrobu?

gunman: Hlaven tohoto rozměru mi neudělá, nemá na to nářadí. Pokud by byla větší poptávka, tak by je jistě byl schopný dělat, ale jako jeden kus to není zajímavé. Rozměry dle CIP nikomu dodat nemůžu, protože tato ráže není v CIP! Já mám jenom výuční list, koncesi ani licenci jsem si nezařizoval. Je to spousta papírování a živit se tím stejně nehodlám. Takže bych v podobných případech raděj někomu dodal výkres a nechal si to udělat. Zatím jsem nikde rozměry hlavně a stoupání drážek nenašel, neznáte je někdo? Znám jenom rozměry nábojů 40x46 a 40x53(ale tohle už by z ruky střílet nešlo :-)

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

27.09.2007 16:40

...musím říct, že jsem si již parkráte z ostrého granátometu ráže 40mm HK vystřelil ostrou i cvičnou municí a musím říct, je to hodně přesná zbraň, ale nejvíc záleží na náboji, některé dýmovnice, slzáky mají slabou hnací slož a byla to bída..některé ale překvapily. Na cca 50-100m se dá trefit okno, dál už bych to neriskl ikdyž miřidla jsou i na větší dálku..., munice stojí ovšem ranec a na těch 50m hodím i ruční granát rukou, sice ne z leže... :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků