Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

31.07.2016 19:10

.22LR Winchester Super X - Problemy v samonabijacke

Tak som narazil na zaujimavy problem. Kupil som pred par tyzdnami 500ks Winchester Super X (40grain, standard velocity, lead round nose - seda krabicka). Minuly weekend som to skusal v 10/22ke - neskutocne sa to sekalo, malo to problem s nabitim do komory. Dtto Beretta 71. Takze som nad tym pokrcil ramenami s tym ze kupim S&B a tieto si necham do malorazkoveho revolveru. Vcera som si zobral na strelnicu Ruger KNR, ze si na zaver na ukludnenie dam par mierenych. Na moje velke prekvapenie sa mi podarilo dostat naboje do valca len so znacnym usilim - po dvoch valcoch som sa na to vykaslal, zobral pre porovnanie S&Bcka - a tie tam isli uplne bez problemov.

Tak som si zo zvedavosti vytiahol posuvne meradlo, pozeram na to - tie Winchestre maju strely o priemere co kolise na najsirsom mieste medzi 5.71mm - 5.75, jedna dokonca 5.78mm. S&Bcka co som pozeral par kusov, tak maju 5.68-5.70mm. Takze zvysne asi venujem kamaratovi do opakovacky a dam si na to nabuduce bacha :-?.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

02.08.2016 15:00

Re: .22LR Winchester Super X - Problemy v samonabijacke

Jo, tyhle se sekají i v SW MP 15-22, zejména v zimě. Odstřílel jsem tehdy 2000ks a nikdy více.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

02.08.2016 15:49

Re: .22LR Winchester Super X - Problemy v samonabijacke

To ze su samonabijacie malorazky haklive som bral ako fakt, ale co ma zarazilo je ze tie strely su miestami sirsie nez nabojnica (par stotin mm ale predsa) - a to tak ze je problem ich narvat aj do revolveroveho valca. Neviem, mozno im ulietla kalibracia striel tejto sarze. Pocitam ze v opakovacke kde to je tlacene do komory manualne predsa len vacsou silou ako jednym prstom do valca to problemy robit nebude.

Obsah fóra / Střelivo / Puškové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník