Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

13.12.2008 10:00

Sportovec: Dovolím si nesouhlasit, jsou to čísla... Ty platí pro každého stejně... ;) I když vydělávám (ne, ale chtěl bych) 100 k měsíčně, neznamená to, že jsem ochoten utrati půl měsíčního platu za MAO...
Ale rozumím, co jsi chtěl říci...

Harp.: Ano, máš pravdu, ale at porovnávám cenu nových či jetých, pořád si myslím, že platí, co jsem napsal. Zatím jsem se s "Ančou" potkal/utkal jen jednou a zatím vedu... :wink:
Jinak 2m nemám a s pažbou to není až tak hrozné...Fakt je, že ten sklon pažby není ideální...

No, čas a výsledkové listiny ukážou, do čeho se bude muset investovat... :lol:

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

13.12.2008 14:55

Hungry: Myslím,že když se podíváš na výsledkové listiny MaO střílené v Hradci a v Praze musí být jasné,s jakou zbraní můžeš vítězit. Vůbec natvrdím že 456 je špatná(sám ji vlastním-dokonce v Aeroňácký pažbě) ale Suhlkou ji vždy přestřílím. Chci jen říct, že tato soutěž,jak je postavená, 456kám moc velkou šanci na vítězství nedává. Můžeš vyhrát nějakou položku , kvůli dosaženému lepšímu času ale určitě ne celý závod. A jestli někdo v Otrokovicích se 456 přestřílel Harpa, tak to stoprocentně nebylo 456kou ale Harpovým "nováčkovstvím" v této soutěži.

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

13.12.2008 15:22

Ano cisla hovori jasnou reci ale ze nejsi ochoten utratit mesicne pulku sveho platu za Mao je tvoje vec a neni to predmetem k objektivnimu posouzeni co je ci neni v pomeru cena vykon. Pomer cena vykon je individualni u kazdeho jinak. Pro mne to je A1913 pro nekoho Suhl a pro nekoho polotovar 456. Taky Ti rozumim a byl bych rad aby dnes byla doba dal a nerozumel Ti...

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

13.12.2008 15:46

Myslím že se to trošku zvrhlo :-) původní dotaz zněl: s čím začít střílet malorážku? Nikdo nepochybuje o tom že A1907 je špičková flinta ale na začátek 456 určitě stačí. Pořídí ji za pár kaček a jakmile z ní vyroste tak ji snadno pošle do světa s minimální ztrátou a vymění za lepší. Nebo taky nevyroste protože konstatuje že na rekreačku stačí a na větší závodění nemá čas, náladu, ruce, peníze..... Prostě se 456 začátečník neudělá chybu zato první flinta za 50K se může prodražit...

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

13.12.2008 15:52

to TT : před rokem jsem byl v Otrokovicích na rimfire sniper poprvé a jako nováček a vybojoval jsem druhou příčku se 456 :wink: bez předchozího tréninku na 150 metrů jsem tam s touhle puškou střílel poprvé. Ale pro přípravu bylo hodně důležité, že mám tabulku s propočtem o kolik na jakou vzdálenost překlikat a vono to fungíruje 8) Logiku jsem vyřešil za 37sec. byla na to 1min. atd...... tam jde opravdu o vyladění všech možnejch faktorů. To co střílíme v HK a Pha je velkej rozdíl PAPA

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

13.12.2008 16:15

rBR: jestliže je v soutěži většina 456 tak máš větší šanci na lepší umístění,když jsi dobrej střelec(a to ty jsi, jak všichni víme)nebo tam,kde nezáleží až tak moc na přesnosti,nebo tam kde záleží hlavně na rychlosti. Možná ,že v Otrokovicích skutečně je výhodnější opakovačka. Pořád jsi mě ale ani v takovém případě nepřesnědčil, že A1907 se zásobníkem není lepší než 456,jak tu někde psal Harp.
Ještě k původnímu tématu. Nikde MIK27 nepíše,že je začátečnik ani že chce něco levného. Jen,hledá nejvhodnější flintu na MaO. Já osobně bych se přikláněl,k Harpovi s opakovací Ančou. I když, co teď předvádí Sportovec se svým Rugerem,je vážný důvod k zamyšlení a možná přehodnocení mého názoru


Reklama

MIK27
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 02.12.2008 23:40

13.12.2008 16:17

Ale jak koukam na výsledky.. Anschütz nyní ne, moc drahé na to, že nevím zda mě to bude bavit.. Suhl150 je dle výsledků po Anschütz asi nejideálnější - a ještě za dobrou cenu. Docela se mi líbí i SM-2, dle výsledků nic moc ale těžko rovnat zbraně dle různých střelců..

Jaké jsou vaše názory na Suhl150 vs. SM-2?

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

13.12.2008 19:40

MIK 27 jestli chceš bejt Vážným soupeřem na Mao PHA + HK pořiď SUHL v dobré kondici je to tam dle MÉHO názoru o přesnosti ( zatím porád) :wink: Nevím zkama si ale jestli budeš jezdit zápolit do Otrokovic pořiď 456 nejlépe Aeron a po snadné úpravě budeš moct používat 1ranejpodavač i zásobník.
No a jestli chceš něco HOCH pořiď BLEIKER a je TO :twisted: :twisted:

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

13.12.2008 19:45

S tím se nedá nic jinýho než souhlasit

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

14.12.2008 10:56

Pánové, chtěl jsem se tu vyhnout konfrontacím, ale jen na vysvětlenou. Hungry se v Otrokovicích neutkal s mou puškou, ale s mou hlavou, která v klíčovém okamžiku totálně zklamala. To nic nemění na tom, že Hungry je excelentní střelec, který dokáže narozdíl ode mě udržet nervy na uzdě a hlavně to nestřílí poprvé. Dále je třeba konstatovat, že kromě střelby na 100 a 150m (a to je v hale požitek) tenhle závod spíš připomíná taktickou pušku, než sniperku, nicméně je postaven velmi vkusně a je to zábava i když zrovna nevyhrajete. Je značným přínosem, že v této soutěži není zbraň limitujícím faktorem. Jinak myslím, že "anča" dokázala, že to v ní je a jak už jsem psal, mám v Otrokovicích ještě cosi k vyřizování.... :wink: Mezi námi, ta anča ověšená kdečím byla pro daný závod špatně zvolená zbraň. S vozem Ferrari F1 klidně můžete vyhrát Grand Prix, ale na hobby rallye se prostě nehodí. Pak se samozřejmě dá napsat, že seriová felda porazila Ferrari.
Ještě k těm jednorankám - je jasný, že sniper používající velkorážnou plášťovanou munici použije opakovačku z několika jasných důvodů, které je tu zbytečné uvádět. U velmi přesné střelby malorážkou je to ale problém, protože olověná měkká střela se při zasouvání ze zásobníku do komory může o hranu komory poškodit, což u velkorážky nehrozí. To je jeden z limitujících faktorů, proč MaO nemůže plně imitovat velkou sniperku.
Ve věci Rugerů mohu jen napsat, že ty výsledky jsou značně překvapivé, jen by bylo zajímavé zjistit (a to jsem se zatím nedočetl), jestli se daří takové terče střílet konzistentně nebo je-li to např. jeden z pěti. Nutno říci, že jsou to zatím nové zbraně, uvidíme, jak to podávání nábojů bude vypadat po několika tisících ranách. Osobně zatím trpím jistou skepsí k těmto zbraním, ale výsledky Sportovce i Sidewindera možná nasvědčují revoluci v disciplíně.
A nakonec k porovnání A 1907/A1913 a Suhl 150: Kdyby se suhlka vyráběla v levém provedení, nikdy bych tu horentní cenu za "anču" nedal (ikdyž tahle byla za cenu nadmíru solidní). Ale protože soudruzi nějak odmítli připustit, že někteří naši spoluobčané dělají různé věci druhou rukou, než je zvykem, zatímco "buržoasní rozmazlenci" roupama nevěděli co by a tak v omezené serii dělali a dělají levé zbraně, neměl jsem jinou volbu. S pseudolevýma flintama jsem se pral víc než 30 let. Nemohu za to, že ta zbraň má skeletovou pažbu, která někoho značně irituje - je to puška jako každá jiná. Suhlkou jsem taky něco nastřílel a pokud bych měl jako etalon 100% pro MaO postavit Anschütz 1907 v zásobníkové verzi (kterou bohužel nemám), klasickou A 1907/A1913 subjektivně hodnotil 90 - 95% a Suhl 85 - 90%, přičemž neupravené 456 bych nedal víc, než 70%. Je to ale odvislé od koncepce závodu. Samozřejmě, že kvalitní výsledek nastřílený méně kvalitní zbraní má vyšší sportovní hodnotu, ale obávám se, že na to si už v dnešní době hraje jen hodně málo lidí. Sám vím , k jak houfnému přezbrojování došlo v naší MaO lize, když se objevily první nástřely ze Suhl daleko převyšující nástřely 456 (ono to tedy taky bylo tím, že ty první suhlky měli v rukou kvalitní střelci - Sidewinder a Honza). Výjimkou je snad jen Rimfire BR, který stále uplatňuje svou 456, ale upřímně řečeno, na ní je už původní taky jen lauf a závěr.
Věřím, že snad teď už má případný vybírající si vyznačeno několik cest, jen poznat tu správnou. To ale za něj nikdo neudělá, protože každý je svého štěstí Maschinenführer.... :D

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

14.12.2008 15:57

Pro ilustraci : dnes jsme s T.T. zkouseli polozku po zatezi s 10/22T, tedy pet kliku na jedne ruce, pak hop ke flinte, nabit zasobnik a tri rany. Nebyla provedena korekce puskohledu tak body nejsou dulezity ale soustrel 12mm a to cele za cas 16sec. /byly to drepy :)/. Tomas sem pak da terce abychom jenom nemluvili...

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

14.12.2008 19:08

To jsem v podstatě říkal už někde na začátku.Zatím nemám ani nejmenší důvod svojí Suhlku měnit,protože je schopná vyhrávat. Ale také jsem říkal,že v soutěži ,tak jak je teď nastavená. Kdyby se ještě ubraly časy....resp.pokud jsem schopen s jednorankou stíhat měnit nebudu. Otázka je ,jak je to třeba v Otrokovicích. Pokud tam není třeba až taková přesnost a je výhoda rychlost, tak je jasné že Ruger nebo aspoň ta 456. To ale nevím,nikdy jsem tam nebyl ale chci. Až tam pojede Fox nabo Harp. takpojedu taky abych to vyzkoušel.Nemá se moc cenu bavit o něčem o čem jsem jen slyšel

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

14.12.2008 19:26

Shiva píše:jak tu jiz nekdo uvedl, vhodna malorazka pro tyto souteze jasne vyplyva ze zbrani pouzivanych strelci umistujicimi se na prvnich 5 mistech vysledovek.

Ano, to jsem psal již na první straně. Stojím si za tím, nicméně musím zároveň prohlásit, že to nikomu nevnucuji a pokud se rozhodne jít vlastní cestou, nebudu mu to rozmlouvat. V případě, že jeho cesta bude úspěšná, rozroste se portfolio vhodných zbraní pro MaO, pokud bude neúspěšná, jen se utvrdím v tom, že jsem vybral svou zbraň správně.
V obou případech mne tyhle pokusy jiných nic nestojí, ale přináší mi důležitá zjištění. :)

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

14.12.2008 19:51

obr 1-- 5ran
obr 2-- 3rány
obr 3-- 5ran
To střílel Sportovec. Můj terč je prostřední. Zbaběle jen 3 rány abych si to nez...vil. :D :D

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

14.12.2008 19:55

Opravím Tomáše. Obrázky se tady nahrály nějak prapodivně bez komentáře :) První dva jsou tříranné, poslední pětiranný. Tohle jsou mířenkový soustřely já vím, není jich moc ale s Rugerem mířenka moc nebaví. Legrace je střelba na čas a po zátěži na čas - člověk zírá co tahle flintička umí.
Naposledy upravil sportovec dne 14.12.2008 19:57, celkově upraveno 1

Tomáš Ťopka
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 217
Registrován: 05.05.2007 14:51
Bydliště: Praha

14.12.2008 19:56

Prostě s přesností u téhle flintičky je to tak,že když Sportovec udělal sozptyl 15mm tak byl nasranej
Tak to se za tu mystifikaci u obr.1 omlouvám. :oops: :oops:

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

14.12.2008 20:24

Presne, efektivne, rychle, bez zbytecne namahy a s moznosti vyuzit i pro velmi dymamickou strelbu = Ruger 10/22T, jen ta cena se vsemi doplnky :evil:
Trosku mne sejri, ze jsem si ho pro MaO vyhledl patrne prvni a ted lezim 6. tyden ve spitale a cumim, co ta flinta umi.
No spoustak jsem snad trefil dobre, sportovec to nazorne predvadi, ikdyz Sidewinderova "ekonomicka" varianta je zrejme taky konkurenceschopna. Pazba asi Klinsky, ikdyz se mi ta hrbatice nelibi, sam si nic nevyrobim a pruzkum US webu mi nic lepsiho pro me proporce neprinesl.
Hosi, jak ja se tesim, az ho vyzkousim :roll:

Uživatelský avatar
rimfireBR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 177
Registrován: 02.10.2007 20:14
Bydliště: Mnišek pod Brdy

14.12.2008 21:28

myslím, že informací o tom jaké jsou možnosti pro pořízení pušky na tento druh střelby je to celkem dost. A to, že RUGER po značných úpravách je jedna z možností je fajn NE? Osobně jsem zatíženej na ultra přesné malorážky Hall, Turbo, Bleiker ale dostat sem hlavně ty první dvě je asi DREAM, který se mě třeba někdy vyplní :twisted: :twisted: O Rugeru už taky nějakou dobu pokukuji ale trezor se neuprosně plní a místa ne dostatek :wink: :wink: Jisté je, MaO se dá dnes střílet jednorankou, opakovačkou, semi auto, jen výsledek by mohl být vždy odlišný :? 8) Hodně zdaru MaO a na BR nesmím zapomenout 8) 8)
Jinak o Ruger uvažuji T v nerezu a s propočtem všech doplňků, které jsem namyslel to bude řacha :twisted: :twisted:

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

14.12.2008 21:34

Cau Pafe, neboj strelecky orgasmus Te s Kidem nemine :). Admin promine za O.T. ale maroda je treba potesit krom toho Pafovi vdecim za spoustak :)

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

14.12.2008 22:33

Shivo, vubec se nezname a Tve prispevky ctu s chuti, dost casto mezi tim "hazenim perel svinim" objevim neco, co jsem nevedel. Mozna by ale bylo dobry vynechat to "hazeni" a psat jen ty vecne postrehy :lol: Ale ono by Te to asi nebavilo, co?

Myslim, ze kdyby ses strhal, budeme tomu rikat MaO a myslim, ze vsichni, mozna krome Tebe :lol: vime, ze to neni odstrelovacka. Souhlasim, ze s tercovnici je to o mnoho zretelnejsi nez s opakovackou. Proto do toho pujdu progresivne se semi auto. Teda, az budu chodit (diky sportovce).

Ale mimochodem i ve vycvikovem stredisku odstrelovacu namorni pechoty US maji zpracovany kompletni zacatecnicky kurz pro odstrelovace a strili se na 100 yardu razi .22 LR z klonu AR 15. Dost to taky koresponduje s jednim nasim armadnim odstrelovacem, ktery tvrdi, ze .22 LR se kolem 100m chova jako .308 kolem 500m. Ja to nemuzu posoudit, bojim se, ze by mne rameno i hlava z .308 bolely mnohem driv nez za 30 ran.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků