Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

09.04.2008 13:01


Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

09.04.2008 13:09

No co, někdo má norníka za 8, někdo za 20. :D Spíš se divím obchodníkům, že do toho jdou. Kdo se zabývá Colty z WWII tak musí zbystřit. Poslední vlna originálů (opravdových) proběhla z kraje 90 tých let po otevření ruských skladů. Kámoš jednoho Switche má, kouknu mu na něj.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

09.04.2008 18:36

Uz delsi dobu me udivuje, ze policie a celnici se muzou pretrhnout bojem proti padelkum na vietnamskych trzistich, ale Cinanum vsechno projde. Ze bychom si to nechteli rozhazet s pro nas zajimavym exportnim trhem?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

10.04.2008 18:05

Čistě technicky vzato, původnost fyzikálně vyloučit bez bližšího zkoumání nelze, ale velice pochybuju že by se dostaly na NÁŠ trh :-) Daleko spíš bych čekal že všechny skončí v USA, kde by se po nich jen zaprášilo. Především proto velice pochybuju že by kdy americkou pevninu viděly, natož na ní vznikly :-) Spíš bych to tipoval na "mainland china" :-D

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

10.04.2008 18:51

tohle je 1911A1 od colta z února 45Obrázek
Obrázek

Ing. Václav MARTÍNEK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 292
Registrován: 20.01.2004 15:27

10.04.2008 19:34

A co to nějak nafotit a doptat se přímo v USA lidí co se zbraněma obchodujou?
Neviděl jsem tuhle zbraň, neměl ji zatím v rukou, nemohu to tedy slušně nafotit a vim jen, že Colt dělá nějaké kopie - poslední odpověď na to z tohoto týdne (8.4.) byla:
"The Colt WWI #O1911 was only offered last year and very few were produced. This year they are offering the WWI #O1918 which has more of a blackened finish but I don't know when or how many they will make."
Tato kopie stojí ale v nákupu v USA 895,- USD a po dovozu a započtění všeho je to celkem rána. To byla odpověď člověka co s tim celej život obchoduje, je starší než já (takže opravdu žádnej mladík), zná dokonale trh v USA a odpovídal na to, zda se dá sehnat originál, nebo alespoň replika v USA.


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

10.04.2008 19:45

Co je to za vyražený značky na závěru za výhozím okýnkem?

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

11.04.2008 11:54


nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

11.04.2008 16:57

K tomu poslednímu odstavci ... co že se o tom "zabavování" nikdo v literatuře nezmiňuje? Všimli si toho až teď?

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

11.04.2008 20:33

Sice nejsem odbornik, ale i tak bych danemu vysvetleni moc neveril, zni to spise jako pohadka pro duverive blbecky. Ze se to prodava v Nemecku jeste neznamena, ze to je original, padelky (prave napr. Coltu, nebo M1 Carbine) se prodavaji i v Americe a mnoho lidi si mysli, jakou udelali vyhodnou koupi.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

12.04.2008 8:52

Myslím, že by mělo stačit rozebrat "originál" a Nornika a zkusit zaměnitelnost a shodnost rozměru dílů. Pokud budou pasovat, tak bych tomu vůbec nevěřil...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

12.04.2008 10:31

To "zabavování" bych řekl, je pěkná 3,14čovina. Právě až válečná potřeba způsobila, že např. Union Switch and Signal Company začal od r. 1943 vyrábět tuhle pistoli jako čistě státní zakázku.

Souhlas s Jomekabim, spousta zaručených "originálů", různých přeznačovaných skládaček, které se po světě vydávají za originály, pochází právě z Německa. Viď, Frankonie. :lol:
Cituji BVS:..povrch fosfátovaný, zbraně jsou po celkové obnově povrchu (tato oprava provedena v Německu)... :D

Jinak, výrobní číslo uvedené na fotce na nejmenovaném serveru neodpovídá výrobci Union Switch, ale Colt z roku 1945.

1945 2244804-2368781 (Last pistol by Colt)

Union Switch & Signal 1943
1943 1041405-1096404

"Colt .45 Service Pistols Models of 1911 and 1911A1", by Charles W. Clawson.

A kupodivu, méně vzácné Ithaky a Remingtony se v US pohybují v cenách 3000-5000 USD. Switch za cca 1200 USD je evropský zázrak :lol: :lol:

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

08.05.2012 16:02

Re: Nový ruský výtvor- Strike one

:) 11je jen konstrukčně zastaralá pistole a ne žádná modla, to že vydržela tak dlouho a ještě dlouho bude, je pěkné, ale technický pokrok se nedá zastavit a třeba s "So" se to nedá porovnávat. Kdyby byla tak super, tak je ve výzbroji ještě dnes. To by ale mohli amíci v Iráku taky ještě jezdit na Shermanech a místo z F15ctek házet bomby z P51Mustangů, ale to je už trochu mimo.

Co jsem vylouskal, tak ani není úplně jasné jak a kde se ta pistole bude vyrábět a prodávat. Květen už je a ona nikde na pultě. Bude asi až v září...
http://gunsgunsguns.net/arsenal-firearms-strike-one/

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

08.05.2012 20:57

Re: Nový ruský výtvor- Strike one

1911 je ve výzbroji ještě dnes, chytrolíne.

Namátkou:

MEU(SOC):http://findarticles.com/p/articles/mi_m0BTT/is_170_28/ai_n6040330/
FBI SWAT, FBI HRT: http://www.sightm1911.com/lib/history/fbi_1911.htm
LAPD SWAT: http://www.shootingtimes.com/2011/01/03/handgun_reviews_st_0212_lapd/

Sorry za OT, ale takové kecy mně fakt zvedají ze židle.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

09.05.2012 10:03

Re: Nový ruský výtvor- Strike one

tento novy zazrak som mal na IWE rozobraty. zial nemozem potvrdit povestnu robustnost a blbovzdornost ruskych konstrukcii. diely spustaku SO vyzeraju extra jemne (porovnal by som s PPK) a niektore konstrukcne riesenia vyvolavaju obavy ohladne zivotnosti a spolahlivosti pri znecisteni. zaujimave je riesenie uzamykania. nieco na sposob kyvnej zvoroy typu P38/vz.58/Beretta 92 ale ja by som to asi skor oznacil ako "deleny browning". nepoklesava cela hlaven ale len oddelena zavora. otazne je ci toto riesenie nebude mat problem so zivotnostou.

obavam sa ze SO je tak trochu vyslapavanie zaujimavej ale slepej ulicky ktora je vsak podporena masivnou marketingovou kampanou.


Huck - 1911 je sice mimoriadne podarena a oblubena konstrukcia ale z pohaldu sucasnej konstrukcie sluzobnych zbrani je to uz naozaj starozitnost (system uzamykania - browning s clankom a uzamykanie rebrami - narocny na vyrobu a spasovanie, jednorady zasobnik, ocelovy ram bez vymennych chrbtov pazbicky, absencia decockeru, SA atd.). to napr. taky PPK vo svojej kategorii v porovnani so sucasnymi konstrukciami obstoji bez zavahania. nie ze by som voci 1911 mal ako strelec - civil vyhrady (sam ako uzivatel uprednostnujem niektore z rieseni uplatnenych na 1911) ale pre masovu sluzbu v armade a policii je za zenitom.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.05.2012 10:30

Re: Nový ruský výtvor- Strike one

Sice jsme OT , ale oni to zastánci 1911 strašně neradi slyší.I v USA je tato zbraň hodně na ústupu.Tedy aspoň u Policie.Nebavým se o soukr sektoru.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

09.05.2012 11:11

Re: Nový ruský výtvor- Strike one

Huck Finn : Nehci ti kazit iluze, ale ten "CHYTROLIN" není daleko od pravdy :wink: Kdyby ta pistole byla opravdu tak úžasná, tak se nic jiného nevyrábí. Konec konců, on nepsal o tom že je ta pistole na houby atp, jen psal že je zastaralá konstrukčně, což o zbrani kdy vykoukla na světlo před více nez 100lety ani snad nemůže být jinak. Nehledě na to, že on dříve taky vlastnil 1911ku, takže píše o tom co i vlastnil. Takže ubrat plyn a víc číst co kdo píše, vím že tady je to někdy hodně divoké, když se někdo dotkne citlivých míst někoho druhého. :P

Huck Finn
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 15.07.2010 14:01
Bydliště: Frýdek-Místek

09.05.2012 13:02

Re: Zastaralost konstrukce?

Zajíc: Chytrolín je velice daleko od pravdy. Označil 1911 za vykopávku, což je mimo mísu, protože tato zbraň je stále široce používaná. Samozřejmě ne ve verzi Colt 1911A1, ale v jejich vylepšených klonech, o kterých tady mluvím. Za vykopávky se dají označit zbraně historické, např. Mauser P-38, kterou dnes asi málokdo použije jako osobní zbraň. To ale není případ 1911, která se stále ve velkém množství vyrábí, ale hlavně se naprosto seriozně používá jak pro osobní obranu civilistů, tak pro služební (policejní, vojenské) účely.

To co 1911 vytýká boris se pokusím vyvrátit:

ad systém uzamčení náročný na výrobu: to je problém výrobce a ne uživatele. Pokud výrobce vyrobí spolehlivý a přesný mechanizmus uzamčení, je mi jedno jestli ti bude do žeber nebo do výhozního okna nebo cokoliv jiného.

ad jednořadý zásobník: 1911 se samozřejmě vyrábí i s dvouřadými zásobníky

ad ocelový rám: 1911 se samozřejmě vyrábí i na slitinových a polymerových rámech

ad výměnné hřbety: netřeba. Výměnné hřbety jsou řešením pro pistole, které mají jednodílnou pažbu z polymerové skořepiny. 1911 má střenky, které jsou samozřejmě výměnné.

ad absence decockeru: není třeba decockovat. Je bezpečná ve stavu nataženo-zajištěno.

ad SA: výhoda. První rána se spouští stejně jako rány další, lehce laditelná spoušť.

Z pohledu uživatele té pistoli nechybí nic oproti jiným pistolím. Rail mnohé 1911 mají, u ostatních se dá lehce dodělat. DA není třeba, 1911 je bezpečná ve stavu nataženo-zajištěno.

Jestli někoho napadá, co na pistoli 1911 postrádají, tak to napište. Možná změním názor a dám 1911 do starého železa.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

09.05.2012 15:26

Re: Zastaralost konstrukce?

Tak nebudem si nalhávat, že je vrcholem vývoje, ale své si odvede stále (a v některých oblastech nejen odvede, ale i konkurenčním konstrukcím ukazuje záda). Byť je v podstatě archaismem, tak díky jednoduchosti (laditelnosti) a dostatečné bezpečnosti asi hnedtak z povrchu zemského nezmizí.

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

09.05.2012 15:48

Re: Zastaralost konstrukce?

Tady se primo hodi citovat podpis jednoho americkeho uzivatele HKPro fora:
"Nemuzu si dovolit udelat svoji 1911 spolehlivou, tak strilim HK" :-).

Mechanicke zavady typu zlomenych soucastek apod nebudu resit, to se muze stat uplne vsude.
Ani nachylnost na mech. zavadu, ze retizek snadneji praskne apod (pri kvalitnim matrosu a zpracovani se to da minimalizovat). Vsechno se muze pokazit a v nejmene vhodnou dobu.

1911 jsou fajne pistolky, mam je rad, libi se mi, strilel jsem s nima kdysi hodne, ale konstrukcne jsou opravdu zastarale ve smyslu hlavne SPOLEHLIVOSTI.
Vsechny 1911 maji problemy s ruznymi typy munice, podavanim a zadrzkami apod.
Vcetne Nighthawku za vice nez 3000 dolaru. O specialech typu Razorcatu za 8000 USD vyladenych na presny konkretni typ a laboraci ani nemluve. Strcte do toho nejake SBecko a poseka se to uplne.

Sledoval jsem to delsi dobu na HKPro foru, a nemyslim tady nejake HK fanatiky, kteri z niceho jineho nestrileji, ale vetsinou prave uzivatele vseho a milovniky 1911. Jsou tam lidi, co maji deset 1911 pistoli, levnych i drahych a pak maji treba 2-3 moderni gvery typu HK, Glock, SIG apod a nenasel jsem jedineho, ktery by tvrdil ze nejaka 1911 je spolehlivejsi. Protoze prakticke zkusenosti vsech to povrzuji. Kdyz bude dobry Coltik a sedne mu munice, jasne, nastrili 10000 bez zavady.
Ale s ruznou munici ci mixem se zadna 1911 nevyrovna ve spolehlivosti HK 45 ci Glock 21 apod.
Potvrdi to kazdy, kdo nastrilel par tisic ran z techto zbrani ruznymi typy munice v ruznem prostredi.

Vemte deset opravdu ruznych druhu munice (typicky cesky argument - muj zere vsechno, pricemz "vsechno" mysli dotycny cele 3 typy munice od dvou znacek a vsechny prakticky temer stejne, stejny tvar strely, temer stejna laborace apod) a ne 50 kusu ale aspon 1000 kusu od kazdeho, zamichejte a krmte tim mixem libovolny levny a libovolny drahy 1911 a jeden Glock 21 a jeden HK 45 (aby to byla 45 ACP pro presnost u vsech). Zadna 1911 ani sebelepsi a sebevyladenejsi s velkou pravdepodobnosti nezvladne vsechny druhy bezne dostupneho streliva a uz vubec ne v mixu bez zadrzky. Netvrdim, ze ani vyse jmenovane moderny to zvladnou na 100 %, ale pocet zadrzek bude ve srovnani s 1911 zcela minimalni.

Sam bych 1911 chtel, je to klasika, uvazoval jsem o Spartanu od STI, ted se mi libi ten novy Ruger (Ruger spada do mnou pro sebe schvalenych znacek, co se tyce kvality zpracovani), ale bohuzel mam v poradniku jine hracky a ty stavajici je treba jeste zivit, tak 1911 je u me u ledu na dlouho. Ale kdysi jsem nastrilel cca 2 tisice olovem kamaradovym Norincem a zkousel jsem Remingtona 1911 a Dan Wessona 40 S&W.
Ten Remington mi udelal takovou haluz, ze bych to zaradil spise do paranormalnich jevu a asi nikdo by mi to neuveril :-). Dva dny jsem ztoho nespal a srotil kolecka, ale na kloudne reseni jsem neprisel.

Mam rad moderni gvery, ale par starych klasik taky - v sobotu jedu pro valecneho Mosina, jeste bych chtel valecneho Tokareva a takove P-38 + PPK taky klasika no a o 1911 nemluve.

Kdyby se mi Coltik sem tam sprajcnul naboj nebo kousla nabojnice pri zabave na strelnici, vubec neresim, kdyby mi to delalo furt, tak uz bych byl nastvany, bo jdu strilet, ne opravovat gver ze.

Ale urcite bych nesel s 1911 do realne situace, kdyby hrozila realna hrozna. Neboli do skutecne prestrelky apod. Do takove situace bych byl mnohem klidnejsi s modernejsi neboli spolehlivejsi hrackou. A taky bych urcite nenosil (ani v nebezpecnem prostredi s hrozicim nebezpecim) jednocinnou 1911 natazenou a zajistenou. Ne proto, ze by sama vystrelila, ale protoze kdyz ju clovek ve stresu a uleku (kdyby po Vas nekdo zacal strilet, tak se vyleka kazdy) drapne, tak vyradi dlanovou pojistku, automaticky odjisti normal pojistku a pak zadrhnout o lehkou a kratkou SA spoust a udelat si paradni prustrel treba nartu petactyricitkou neni zas az tak nerealna situace...

Kolik trenovanych a zkusenych odborniku se podstrelilo kvuli stupidnim pojistkam na Blackhawk Serpa apod (jsou zakazane nebo nedoporucene ve vetsine streleckych skol v USA).
Huck Finn urcite vi o cem mluvim, co se tyka pojistek na poudrech pro skryte noseni.
No a natazena 1911 (byt vytahovana z kydexoveho skeletu bez pojistky) je podle me obdobna hrozba. Malokdo dava ukazovak az na nabojovou komoru jak doporucuje Paul Gomez, vetsina ho ma podel nad lucikem a sklouznout na spoust neni zas az tak nemozne ve stresu, uleku a spechu.

Ja osobne (kazdy ma jiny vkus) prefereju SA/DA klasiku. U predepjatych systemu typu Glock apod mi vadi, ze kdyz selze (jasne mala pravdepodobnost, ale nahoda je blbec, selze vam jedina zapalka v naboji v zivote, ale zrovna to bude ten jediny vystrel v zivote, kdy na vas poleti 70 kg nastvany pejsek...), tak nejde zmacknout spoust nebo natahnout kohoutek. Na druhe napichnuti uz to vetsinou bouchne (me to pokazde napodruhe bouchlo, selhaly mi kdysi asi 3 naboje, kdyz nepocitam malorazky). Ale to je nepodstatne. Kazdy ma jiny vkus.

Muj nazor a zaver je takovy, ze na strelnici pro zabavu a sport a pro milovniky klasik je 1911 fajny gver, ale pro moderni skutecne bojove pouziti uz jsou podstatne spolehlivejsi konstrukcne modernejsi gvery.
(No a jeste jedno male rypnuti - kdyz nebude HK ci Glock po ruce, tak samozrejme pujdu do akce mnohem radeji s 1911 nez s CZ :-D).

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník