Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

09.05.2012 16:02

Re: Zastaralost konstrukce?

Tak to je fajn blábol :D Moderní 1911 umí bejt stejně spolehlivá, jako jiná pětačťoura. Můj bazmek zatím sežral všechno, co jsem do něj nacpal (danné ráže).....a nemluvím o dvou či třech různých výrobcích munice, ale i o různejch tvarech střel a jejich hmotností (kromě nákupu hotové munice si hraju i s lisem). Konkrétně v porovnání se známého G21 vyšel můj XSE více než se ctí............sežral i přebíjenky, které G21 nepobrala. Problém není v konstrukci, ale v konkrétním výrobku. A pokud vezmu dražší 1911, tak ty maj většinou sportovní využití...........tam asi výrobce neudělá zbraň o traktorových vůlích, aby hračka sežrala všechno i na úkor jiných vlastností (napadá mne srovnání s ku.va drahou sportovní malorážkou, taky se nikdo nebude divit, že s Rexama nebude pořádně fachat), že?
edit: U SA/DA (stejně jako u jiných systémů) bych v případě selhání stejně nepromačkával znovu, ale škubal závěrem (a nemyslím si, že bych byl sám), takže výhoda proti předepnutému úderníku padá........a jediná výhoda SA/DA je oproti jenom SA v možném větším pocitu "sucha a bezpečí" (zbytek k SA a 1911 je akorát dojem o "klouzajících prstech", to snad nemá smyslu ani komentovat)..................
edit 2: Nevýhody 1911 (pro ozbrojené složky) jsou v malé kapacitě (a velikosti pokud budu chtít dvouřadou), menší blbuvzdornost (pro cajty i gumy je asi nejlepší DAO nebo předepnutej úderník o větším odporu-myšleno pro řadový s běžnou (nízkou) úrovní výcviku), možná vyšší cena kvůli náročnosti na přesnost při výrobě některých uzlů (uzamčení), relativně složitější rozborka pro údržbu a nejspíš by se daly najít i další..........

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 593
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

09.05.2012 20:08

Re: Zastaralost konstrukce?

o tom jak je 1911ka "na ústupu" svědčí zejména to,
že jí do výroby v posledních letech zařadili i zbrojovky,
které měly a mají i vlastní více či méně úspěšné konstrukce.
např Ruger, Kahr, Sig Sauer, SmithWesson, Taurus, znovuzahájená výroba u samotného Coltu....
v podstatě i CZUB nákupem a restrukturalizací DW produkuje 1911ky.
To mylíte, že ty frajírci z obchodního oddělení jsou úplně mimo??

A tradiční výrobci neustále rozšiřují sortiment modelů,
délek, railovaných modelů ... viz Kimber, STI i Norinco..

A co se názoru na spolehlivost týká (použiji věty jednoho místního chlupatého tvora),
doporučuji zvednout prdel od počítače a různých uživatelských fór a jít se podívat
mezi lidi co střílí a hodně střílí ... na IPSC závody.
Tam je koncepce 1911 (i když zpravidla ve dvojřadém provedení) stále velmi populární.
A nebude to tím, že by střelci zkostnatěle lpěli na nějaké tradici a raději se prali se závadami,
než aby přezbrojili na moderní spolehlivé pistole...

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

09.05.2012 21:12

Re: Zastaralost konstrukce?

A je to tu zas, typicky flame, typicke argumenty srovnavajici jabka s hruskama aneb zavodni/sluzebni.
Ackoliv jsem se tomu marne snazil zabranit. Nikdy jsem nenapsal, ze 1911 je krap, co se nehodi ani na zavody. Tak proc se mam jit koukat na ty zavody?

Ja netvrdim, ze 1911 vymira, nebo ze je na ustupu, nebo ze se nepouziva na zavodech, nebo ze ji nemam rad, apod. Ve vetsine prave naopak, je to totalni klasika, libi se mi, fajna pistole.
1911 vyladeny special s vyladenou munici je bezkonkurencni na zavod, jasne. Beru, nehadam se.

Ja jsem psal, ze 1911 bezne produkce je mene spolehliva, nez modernejsi gvery, pro sluzebni/bojove pouziti. Vycisteny, namazany 1911 special pofici na zavodech jak raketa, plne souhlasim.
Ale bezny produkcni neladeny 1911 za cca 20-25 papiru, se ve spolehlivosti nevyrovna modernejsim gverum stejne cenove kategorie. Ne na zavody, ale na sluzebni/bojove ucely. Kapacitu pominu, spoust tez. Proc by se jinac vyrabely moderni gvery, kdyby 1911 byla tak neporazitelna?

Taky netvrdim, ze 1911 pojede na sucho bez jedine kapky oleje a nebo bez cisteni treba 5000-8000 ran nekde v nejake prasne poustni dire s munici, ktera predtim nekde dvacet let rezla...
A nebo potom, co Vam spadne do kaluze blata, kdyz budete pelasit se nekde schovat...

Kdyz je tedy treba ten XSE 45 100 % spolehlivy a papa vsechno, zvladne tisic ran na sucho, bez jedine kapky oleje? Nebo treba 8000 ran bez cisteni? Jasne, jenom blbec by lezl na zavody s nevycistenym a nenamazanym gverem, ale bavime se tady treba o vojakovi (aneb sluzebni pouziti), ktery nema cas cistit a nema olej po ruce a je rad, ze ma vubec ty ruce.

Zavodni special je samostatna kategorie. Sluzebni produkcni bojova pistole taky.
Bezna produkcni 1911 ve stejne cenove kategorii nemuze konkurovat ve spolehlivosti modernejsim konstrukcim. Pokud ano, nebyl by pro moderni konstrukce vubec zadny duvod.
1911 je zastarala pro sluzebni/bojove ucely, ne na zavody ci rekreacni strelbu.
Tolik muj nazor. A zrejme i nazor valne vetsiny ozbrojenych slozek po celem svete.
A jeden 100 % spolehlivy kus zase nevypovida o nicem, to je stejne jako test 50 ks naboju.
Nevyvracel jsem existenci extremne spolehlivych exemplaru 1911, pouze to beru jako celek.

Krome sezeni u PC jsem strilel temer ze vsech bezne dostupnych modernich pistoli na trhu.
A vetsina z nich, at byly ciste nebo spinave, malo nebo moc strilene, se sem tam zasekla, skripla nabojnici nebo neco takoveho. 1911 nevyjimaje. Vsemozne typy munice.

DAO system pro cajty, kteri nemaji strileni jako konicek, je opravdu bezpecny system - bezpecny pro zle hochy, kteri ty cajty zastreli. Bezny policista, ktery vystreli tipnu max 200 ran rocne, netrefi pomalu nic ani ze SA vyladenym zavodnim 1911, natoz s nejakym DAO krapem levnym. Nez to zmackne, je bud po nem a nebo je ta kulka vsude jinde, jenom ne tam, kde mela byt.
Neco o tom vypovida procento uspesnych zasahu pachatele na malou vzdalenost do tusim 7 yardu od
N. Y. policie, bylo to v Strelecke Revue. Nebylo to ani 10 %. Hrozne cislo.

Mno a kdyz uz se tu zminuje to sezeni u PC, tak si predstavte teoretickou tabulku v Excelu :-).
Budou tam polozky: standartni produkcni 1911, standartni CZ, standartni Glock/HK jako zastupce moderny.
A pak procentualni pomer prispevku s nahodne vybranych treba 100 z dane sekce, tykajicich se skriplych nabojnic, spatneho podavani, vzpriceni a jinych zaseku a zadrhelu.
(polamane/praskle dily nepocitaje, to by na jednu nejmenovanou skupinu nestacil pocet radku Excelu :-D)

Netvrdim, ze nektera skupina bude mit nula. To v zadnem pripade. Ale rekl bych, ze cislo v prvnich dvou skupinach by bylo podstatne vyssi, nez v treti skupine. A procentualni prepocet na sto prispevku kvuli rozdilnemu zastoupeni te ci one znacky na trhu.

Debatu bych uzavrel (pokud dovolite) - lepsi 1911 ci jakakoliv jina bouchacka, nez sutr ci klacek.
Snad neurazim profesionalni vrhace sutru a nebudu muset na zavody v hazeni sutru na plechovky :-P.

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 593
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

09.05.2012 21:49

Re: Zastaralost konstrukce?

ok, beru tvojí argumentaci služební pistole vs. závodní speciál,
i když zrovna u praktických disciplín to nejsou jablka s hruškami,
protože pokud existuje spolehlivá koncepce schopná dlouhodobě střílet
výkonnou municí a mám z toho spolehlivě vystříleno mnoho desítek tisíc patron,
tak nevím, proč bych do boje měl tahat plasťáka....

ale argumentace s počtem "závadových" příspěvků na fórech je dost mimo.
prostě nejvíc se probírají závady na pistolích, který má nejvíc lidí co s nima stříleji.

to je (pro ilustraci přeháním) jako kdyby jsme se bavili o autech a počtech popsaných závad
u BMW a Shuan Huang. Tak jasně že BMW z toho vyjde jako krám,
páčto na Shuan Huang neměl v Čechách přeci závadu nikdy nikdo :-)

takže zpátky k praktickým zkušenostem:
dost jezdím po závodech (teda mě přijde že málo, ale třeba moje manželka myslí že dost...)
IPSC různých úrovní L3 - L1, LOS, no-name klubovky, policejní parkury atp.

Viděl jsem střílet/závodit "téměř všechny moderní pistole dostupné na trhu"
.... tak jako Glock gen4 se nesere snad nic.... nevím čím to je...
jestli si ty lidi neumí vyrobit/koupit patrony,
jestli Gg4 přitahuje nějaký neumětele co to blbě držej...
nebo jestli u Glocků něco posrali ve snaze vyhovět marketingovému oddělení
volajícímu po progresi ..... nevím.
Každopádně jejich úspěšnost je skoro srovnatelná s vrhači šutrů :-)
Na druhou stranu Gg3 v 9mm je spolehlivý klumpr před kterým klobouk dolů...
za ty prachy fakt dělník na desetitisíce přesných spolehlivých výstřelů....

a klasický HKáčka .... ty nejsou vidět snad vůbec nikde.... LOSáci je nemaji,
v IPSC PRD se to nima nehemží... soudě dle střelců je to dost okrajová záležitost,ne?

Fakt je, že tahle debata může být nekonečná a nikam nevede (i když třeba mě baví:-)).
Navíc kdo mě zná, ví že jsem nekritickým obdivovatelem
a spokojeným uživatelem koncepce 1911.

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

09.05.2012 22:49

Re: Zastaralost konstrukce?

co se tyce te moji total haluze s 1911, tak to jsem trochu popletl, to nebyl ten Remington loni v zari, ale borok dotriskane stare Norinco ze strelnice, nekolikrat vzkrisene z mrtvych, v lete 2010 na kulometne akci v OV.
Podotykam, ze jsem v zivote nebyl opily natoz s gverem, ani neberu prasky na hlavu, ani jsem nebyl v blazinci, ani si nikdo ze znamych nedelal srandu doufam (jediny, co vedel, jak ten gver funguje, si hral s kulometem na opacne strane strelnice) a v podstate ani pobliz nikdo nebyl, kdo by po me hodil naboj.
Vystrelil jsem dve rany a treti nejak lehce divne kopla a citil jsem, jak mi po zapesti prave ruky sklouzl naboj nejak moc tezky na nabojnici a koukam na neho jak dopadnul na zem kousek od nohy - ostry.
Rikam si, aha, asi selhal vytahovac a nabojnice zustala v komore a ten ostry na rade ze zasobniku se nejakou poradnou haluzi vyhodil a zavrelo se to. No a jenom tak pro sichr ze zvyku jsem to zmacknul (namireno stale na terc samozrejme) a PRASK - zleknul jsem se a nechapal. A gver strilel vesele dal zbyle 2 naboje (dal jsem tam sest poslednich 45 ACP, co jsem usetril z predchazejiciho kropeni Thomsonem).
Nechapu nic. Odporuje to veskerym zakonum fyziky :-D. At jsem dumal, jak jsem dumal, nevydumal jsem, jak mi to safra vyhodilo 4. ostry naboj z 6 a strilelo vesele dal bez zadrzky pet ran celkem. Teda krome toho, ze by po me nekdo ten ostry hodil, coz nevysvetluje, jak by zmizel ze zasobniku ze :-).
Verte nebo ne. Ale fakt se mi to stalo a nezdalo se mi to. Jo a ten vyhozeny ostry jsem pak vystrelil jeste zvlast. A dalsich sest naboju ze stejne serie z predchoziho dne mam dotedka doma, nasel jsem je pak ve veste dodatecne.

Tak kaslete na hastereni o 1911 a radsi mi nekdo zkuste vysvetlit, jak se tohle mohlo stat.
Cinani jsou hold asi kouzelnici :-P.
Naposledy upravil MKabar dne 09.05.2012 23:06, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

09.05.2012 22:57

Re: Zastaralost konstrukce?

Mkabar, tady je to házení hrachu na zeď. Přidávám pár fotek pomýlených lidí, kteří Colt 1911 používali jako součást ochrany svého života. Napiš jim třeba mail a pouč je. Jak je z fotografií jasně patrné, všechny jejich 1911 byly vypucované do vysokého lesku, namazané těmi nejmodernějšími oleji, střílené jen krátce v hygienickém a relativně bezpečném prostředí, které se s dnešními špinavými, zdlouhavými a nebezpečnými válečnými konflikty nemohou ani zdaleka srovnávat.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Z náhodného googlování na mě vypadly milióny informací o dalších bláznech, kteří by potřebovali vymýtit ten ďábelsky zastaralý Colt 1911 z jejich výzbroje. Pro začátek té křižácké výpravy můžeš zvolit třeba Los Angeles, kde "In addition to military groups such as the Marine Corps Special Operations Command, many LE Departments have adopted the 1911 as an official and issued handgun for its officers. Included in this group is the Los Angeles Police Department SWAT team, LAPD S.I.S., the FBI Hostage Rescue team, FBI regional SWAT, Tacoma, Washington Police Department, and the 1st Special Forces Operational Detachment or Delta Force, to name a few".

A chtěl jsem jenom dodat drobnost o údržbě osobní zbraně vojáka - nevím, jestli jsi byl na vojně nebo v armádě. Můj SA58 se ale po dobu mé služby v AČR musel blýskat jako psí kulky a přes hlaveň bych mohl dávat sterilní transfúze. Stejně jako do mě vtloukli ústrojovou kázeň, mi do hlavy vtloukli zásady údržby zbraně. Je zvláštní, že jsem byl zcela vážně vyškolen, co dělat v případě výbuchu atomové bomby (ten smrad z JP11 a masky opravdu nikdy nezapomenu), ale ohledně čištění zbraně v poli, logistiky a jiných věcí si ze mě vlastně podle tebe dělali srandu! Ani kamarád, který je momentálně v Afghánistánu, mi teď právě přes skype nepotvrdil, že by někdy viděl někoho, kdo by dal "bez jedine kapky oleje a nebo bez cisteni treba 5000-8000 ran nekde v nejake prasne poustni dire s munici, ktera predtim nekde dvacet let rezla". Teoretická otázka by mohla znít, jestli je o údržbě zbraně lépe informován americký nebo český voják. Já myslím, že to bude minimálně na stejné úrovni :roll:

Ale jinak všechno dobré chlape, jo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Reklama

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

09.05.2012 23:29

Re: Zastaralost konstrukce?

Eh, zase, dyt jsem nerekl, ze Colt 1911 je nepouzitelny srot do valky, ja jsem pouze rekl, ze dneska jsou modernejsi spolehlivejsi gvery (vyssi kapacita, nizsi vaha a dalsi vyhodnejsi veci pominem) pro sluzebni/bojove ucely.
Napsal jsem snad nekde, ze byvali uzivatele 1911 byli pomateni nebo sebevrazi apod??
Nikdy jsem nerekl, ze je to nefunkcni krap.
Naopak, ta pistole je pramati vsech Glocku, Heckleru, SIGu, CZ apod. Nezajimam se o zbrane dva dny.
J. M. Browninga povazuju za nejgenialnejsiho konstruktera zbrani vsech dob.

Naopak jsem napsal, ze lepsi 1911 ci jina pistolka, nez sutr. Coz souhlasi s fotkami.

A ani jsem tu nikde netvrdil, ze lidi co pouzivaji Colt ve vyzbroji jsou blazni. Ani jsem nenapsal, ze uz se nikde nepouziva. Ale masove je prece jenom uz mene rozsireny v ozbrojenych silach, nez moderny.

A srovnaval jsem SOUCASNE produkcni 1911 vs moderny (ne exemplare 1911 z druhe svetove).
Vzhledem k tomu, ze dneska se vsecko dela na kvantitu, ne na kvalitu a secko je na dve veci
(auta, notesy a vsechno ostatni). Podle me je druhovalecny 1911 lepsi a spolehlivejsi nez dnesni Norinco apod. Stejne jako Medour, Pajero, ci Hilux z pulky 90. let jsou kvalitni auta oproti tem dnesnim krapum.

Jo jasne, sapik jsi mel cisty, ale nikdo po tobe nestrilel. Kdyby po tobe tri dny nekdo strilel a musel by jsi opetovat palbu, daval by sis trikrat denne klidanko cistici pauzicku? A nebo kdyby ti cisteni i olej vylitly i s bunkrem do luftu, cim bys to potom cistil? Sorry hosi, ja dneska nevalcim, nemam olej do gveru.
Nerekl jsem, za kazdy vojak musi povinne strilet suchou a bez cisteni. Ja jsem tim chtel pouze podotknout, ze muze nastat situace, kdy nebude olej po ruce a na cisteni nebude cas. Opet jsem nebyl pochopen.
A pak pravdepodobnost selhani 1911 je vyssi, nez u nejake moderny. To je cele.

Tak uz me tu nekamenujte furt, kdyz ani poradne nectete co pisu. Napisu delsi prispevek se svojim nazorem, snazim se byt max. objektivni a nestranny a ani si to poradne nepamatuje cele, jenom si udelate spatny zaver: Kabar rikal, ze Colt je srot. To je ale blbec!
Jenze kdyby jste to cetli poradne, tak jsem nikdy nic takoveho nerekl. Naopak, ja ten gver mam rad sakra!
Je to ultimatni klasika vsech klasik. Uz nevim, jak jinac to mam napsat.

Jedine, co jsem tvrdil je, ze moderni gvery jsou spolehlivejsi pro bojove pouziti. Nic vic.
Cimz jsem nemyslel, ze Colt 1911 je absolutne nepouzitelny srot.
Je to super gver, ale z nejakych duvodu uz byl nahrazen. Ne vsude, ale vetsinou ano.

Uz to vzdavam, ze to zase schytam jsem pocital, ale ze budu oznacen rovnou za velitele krizacke vypravy proti 1911, to uz je fakt moc :-D.

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

09.05.2012 23:36

Re: Zastaralost konstrukce?

Btw ten sefik na 4. obrazku zespoda ma fakt super vyraz :-D.

Uživatelský avatar
MKabar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 163
Registrován: 14.12.2009 18:42
Bydliště: Eagle City

10.05.2012 0:01

Re: Zastaralost konstrukce?

A posledni doplnek ci upresneni k te hypoteticke tabulce - napisu to lepe - sto majitelu neboli sto ruznych kusu urciteho modelu ci znacky. A uplne idealne jeste na tisic ci pet tisic ran.
A pak je to presna adekvatni statistika, kde mnozstvi prodanych ci pouzivanych kusu nehraje roli. To neni si myslim argument mimo. Dela se to tak bezne, treba poruchovost novych aut na tisic prodanych kusu.
100 majitelu/kusu od CZ, 1911, Glock, Glock gen. 4 zvlast radeji :-P, Grand Power, HK (jo jasne, rypnete si, ze sto majitelu v CR neni, ale jsou i jinde :-) ) a ja nevim co jeste treba. To je fuk, jenom teoreticka tabulka. Pro uvahu. Nic vic.
No a kdyby vysledny graf mel na kolme ose pocet zavad na tech sto kusu pri stejnem mnozstvi vystrelu u vsech, tak jedine co tvrdim (ale je to jenom muj nazor zalozeny na praktickych i teoret. zkusenostech, nikomu ho nevnucuji), ze uplne dole (nejnizsi pocet zavad) nebude klasicky produkcni 1911 a CZ uz tuplem ne. Tolik muj nazor, doufam ze to na nejblizsi strelecke akci neschytam nejakou 1911 do zad O:-).
Howgh.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

10.05.2012 8:24

Re: Zastaralost konstrukce?

K těm fotám , spíš by to chtělo fotky s dnešní doby.U ozbrojených složek moderních ozbrojených sborů.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

10.05.2012 9:29

Re: Zastaralost konstrukce?

Treba:
http://en.wikipedia.org/wiki/FBI_Specia ... tics_Teams
http://en.wikipedia.org/wiki/Hostage_Rescue_Team

Kdyby o nem nekdo vedel...
JB1911.jpg


43769.jpg


HiCap se staveli na ramu od PO.

Pokud si pamatuju dobre, tak se prechazelo z Berrett v 9P u FBI na novy naboj 10AUTO (COLT DELTA ELITE), kvuli tomu, ze 45ACP je zbytecne velky a tezky(zastaraly) a 9PARA nevykonny. Skoncilo to na .40SW, protoze 10AUTO bylo na 50kg blondyny moc naslapane.

jendach
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 12.10.2008 16:39
Bydliště: SRDCE EVROPY

10.05.2012 10:52

Re: Zastaralost konstrukce?

Tyhle zbytečné dohady o 1911 už proběhly snad na všech fórech o zbraních co znám, nicméně mi to nedá se nezapojit :-)

Myslím, že je docela jedno, jakou zbraň kdo používá. Důležitější je, aby mu vyhovovala a měl v ní důvěru. Pak je to už jenom o tom, naučit se jí vůbec používat. S dostatečnou mírou tréninku se dá kompenzovat menší kapacita zásobníku, stejně jako potřeba manuálně odjistit. Nehledě na to, že když pistoli používáš jako sekundární zbraň, tak ti 7 nebo 8 kulí bohatě stačí.

Co se týká 1911 u moderních ozbrojených složek, není ještě tak úplně zapomenutá. Na netu jsou články z roku 2010 o tom, že USMC vybírá myslím 4000ks nových pistolí ráže .45ACP. Předpokládá se úspěch právě 1911 ze sériové produkce. Hovoří se o dvou hlavních zájemcích - Springfield MC Operator a Colt Rail Gun. Jak to dopadlo, či ještě nedopadlo, jsem zatím nenašel, nicméně stálý zájem amíků o 1911 to potvrzuje.

A najít si fotky moderních mariňáků s 1911 v ruce není zas tak velký problém.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

10.05.2012 11:36

Re: Zastaralost konstrukce?

Pánové, revolvery jsou již ve výzbroji kdejakého sboru cca 150let+ a o jejich zastaralosti a malé kapacitě se napovídalo taky dost. Překvapivě se stále vyrábějí a prodávají.....

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

10.05.2012 13:42

Re: Zastaralost konstrukce?

2 MKabar: Proč by ta pistole měla vydržet osm tisíc ran bez čištění? Ten voják toho tolik nevysype za celou svojí kariéru (natož ze záložky), tak co je to za pitomost? A koneckonců, ty si myslíš, že snad jen 1911 je dobrý občas vyčistit?
Já nejsem bigotním zastáncem 1911, sám mám (či jsem měl) i pár jiných zbraní, nemluvě o tom, co se mi dostane pod ruku z okolí...........jen tvrdím, že v civilním pojetí ani náhodou nepatří do starého železa (včetně obrany) a při služebním použití (pokud jí nedrží v ruce trotl) může taky ještě leccos zastat.
A jen tak bokem k DAO a většímu odporu vhodnému pro služební použití. Malý důkaz smysluplnosti je pár prostřelených zadnic a následné zavedení spouště "New York" u služebních géček v NYPD (ono mne napadá, že v podstatě všechny pistole "glockovského" systému jsou v základu poměrně tuhý a s delším krokem, viz různé leštění a měnění stojin u běžných uživatelů). A že policajt toho moc netrefí? To je hlavně o výcviku (všude), nevycvičenej jedinec s lehkou spouští taky nic nenastřílí a ještě si prostřelí nohu při vystupování z auta..............

jendach
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 12.10.2008 16:39
Bydliště: SRDCE EVROPY

10.05.2012 13:52

Re: Zastaralost konstrukce?

V civilním prostředí 1911 do starého železa nepatří už vůbec. Spíš si myslím, že zažívá jakési obrození. Stačí se podívat kolik firem, které jí dřív nevyráběly, se do toho pouští.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

10.05.2012 13:54

Re: Zastaralost konstrukce?

Vždyť já to přece nevyvracím :)

Uživatelský avatar
dykmore
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.06.2009 17:49
Bydliště: Ostrava

10.05.2012 14:08

Re: Zastaralost konstrukce?

Biggles: proto jsem se "ptal" Mkabara na jeho praktické zkušenosti z boje nebo aspoň z výcviku. Kolik toho takový voják/policista vystřílí,kolik munice s sebou nese,jak často musí čistit atd. Vidím,že teoreticky poučený z akčních filmů už je. Teď ještě přidat tu praxi :-)

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

10.05.2012 14:25

Re: Zastaralost konstrukce?

No zas ve filmech odpadá potíž s malou kapacitou :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

10.05.2012 15:59

Re: Zastaralost konstrukce?

dykmore píše:Biggles: proto jsem se "ptal" Mkabara na jeho praktické zkušenosti z boje nebo aspoň z výcviku. Kolik toho takový voják/policista vystřílí,kolik munice s sebou nese,jak často musí čistit atd. Vidím,že teoreticky poučený z akčních filmů už je. Teď ještě přidat tu praxi :-)


Nech jej žít :) Moje první zbraň byla taky HK, byl jsem z ní nadšený, vystříell jsem z toho 8 tisíc ran a myslel jsem že nic lepšího nemůže být. Třetí byla taky HK, taky jsem byl nadšený a po 2 tisících mě to přešlo. Možná to bylo tím, že jsem začal střílet se zbraněmi vycházející z té zastaralé konstrukce a po více než 100 000 vystřelených nábojích z klonů 1911 můžu s klidným svědomím říct, že HK je prostě obyčejná, slušně zpracovaná, ale ničím nevynikající bouchačka.

Jako střelecké embryo masírován odbornou literaturou jsem taky preferoval nové zbraně s moderními prvky, jak člověk získá nějaké zkušenosti, tak se na věc dívá trochu jiným okem. Ono ne vždy to, co vojákovi přidělí, je pro vojáka vyhovující... Zavedení v armádách a policejních sborech toho o kvalitě a spolehlivosti moc nevypovídá. Jde o lobby a cenu, zbraň jako taková je až na X tém místě

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

10.05.2012 17:01

Re: Zastaralost konstrukce?

Doufám, žes jí ani jednou během těch osmi tisíc ran nevyčistil! :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník